Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Mieszanka ogrodowa

Polecana jest do obsiewania ogrodów, a w szczególności parków, zacienionych skwerów i zieleńców ozdobnych pod zwartymi koronami drzew i krzewów. Skład mieszanki został dobrany z gatunków traw cieniolubnych nie wymagających częstego koszenia.

Skład procentowy:

  • Życica trwała 40%,
  • Życica trwała 10%,
  • Wiechlina łąkowa 10%,
  • Kostrzewa czerwona 10%,
  • Kostrzewa czerwona 20%,
  • Kostrzewa owcza/szczeciniasta 10%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 40 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 5 kg (worek papierowy)
od 
3025

Mieszanka ogrodowa

Mieszanka ogrodowa z Iławy ma szerokie zastosowanie w ogrodzie, z wyszczególnieniem miejsc częściowo zacienionych. Dlatego można ją siać niezależnie od wystawy (np. na wschodniej i północnej). Sprawdza się jako trawnik rekreacyjny we frontowej części działki, przed domem. Ponadto jest zalecana do wysiewu w miejscach, w których uprawia się drzewa i krzewy.

Jakie zalety ma Mieszanka ogrodowa z Iławy?

Mieszanka ogrodowa z Iławy łączy w sobie wysokie walory dekoracyjne i praktyczność. Służy do zakładania trawników, które są piękne, ale także łatwe w pielęgnacji. Zawiera skład, który daje więcej możliwości w porównaniu z niewyspecjalizowanymi mieszankami – pozwala na założenie trawnika w częściowym zacienieniu. Pomimo takich warunków – ogólnie niekorzystnych dla większości traw – trawnik pozostaje gęsty i atrakcyjny. Trawa nie wymaga częstego koszenia. Może być średnio intensywnie użytkowana (typowo w przydomowym ogrodzie).

Gdzie i kiedy założyć trawnik z Mieszanki ogrodowej?

Mieszanka ogrodowa sprawdza się w zasadzie w każdym ogrodzie. To rodzaj trawy, który można wykorzystać prawie wszędzie. Posłuży do zazielenienia wyeksponowanej jak również gospodarczej części ogrodu. Wytrzymuje częściowo zacienione stanowiska, np. wystawę północną i obszar z drzewami oraz krzewami. Nadaje się na trawnik, który będzie użytkowany do zabawy z dziećmi czy czworonogami. Można ją siać w międzyrzędziach w sadzie. Mieszanka ogrodowa z Iławy jest w dodatku wydajna – 1kg nasion pozwala założyć 40m2 połaci trawnika.

Jaki skład ma Mieszanka ogrodowa?

Mieszanka ogrodowa ma bogaty skład, w którym dominują życice i kostrzewy. Zawiera dwie odmiany życicy trwałej (40%, 10%), dwie odmiany kostrzewy czerwonej (10%, 20%) oraz kostrzewę owczą/szczeciniastą (10%). Ponadto w skład mieszanki wchodzi popularna wiechlina łąkowa, która intensywnie krzewi się i szybko tworzy gęstą darń. Skład i proporcje są w taki sposób dobrane, aby trawa radziła sobie w trudniejszych warunkach.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk