Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Łąka kwietna

Jest to specjalnie przygotowana mieszanka w skład której oprócz nasion traw wchodzą nasiona niektórych polnych kwiatów. Ze względu na skład mieszanki, zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do jednego lub dwóch koszeń. Jest to nowa ekologiczna i kolorystyczna mieszanka o walorach typowo dekoracyjnych.

Skład procentowy:

  • życica trwała 41%,
  • kostrzewa czerwona 53%,
  • wiechlina łąkowa 4%,
  • kompozycja kwiatów 2%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 50 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 4 kg (worek papierowy)
od 
3349

Łąka kwietna

Mówi się, że łąka kwietna jest alternatywą dla trawnika, zwłaszcza w miejscach bardziej suchych, silnie nasłonecznionych lub na pochyłym terenie. To prawda i nieprawda zarazem. Łąka kwietna może zastąpić trawnik, ale nie powinno się jej tak traktować. To uzupełnienie dla trawnika – warto w ogrodzie korzystać z obu typów! Łąka + trawnik, to jest to! Jakie przewagi ma łąka kwietna?

Łąka kwietna z Iławy – największe zalety

Już na dźwięk słów „łąka kwietna” wyobraźnia tworzy w głowie piękny, malowniczy, trawiasto-kwietny krajobraz. Niczym z dzieciństwa, domu na wsi u dziadków czy wczasów – to wciąż jest miejsce sentymentalne. Obecnie łąki kwietne coraz częściej wprowadza się nie tylko do przydomowych ogrodów, ale także do zieleni miejskiej (np. w parkach, pasach przy drogach, trudnym terenie). Są łatwiejsze w uprawie od trawnika, mają mniejsze potrzeby, a w dodatku wymagają mniej pracy. Zwykle kosi się je zaledwie 1-2 razy w sezonie. Dodatkowo wiosną warto wykonać dosiew roślin jednorocznych. I to wszystko.

Łąka kwietna jest więc mieszanką dla osób zapracowanych oraz wszystkich tych, którzy lubią naturalność w ogrodzie. To raj dla owadów, w tym zapylaczy.

Gdzie założyć łąkę kwietną?

Łąka kwietna znajdzie dla siebie miejsce w każdym ogrodzie, niezależnie od obranego stylu urządzania. Podkreśla dzikość ogrodów naturalistycznych, rustykalność ogrodów wiejskich i nadaje duszy wszystkim innym. Pasuje do ogrodu preriowego, a nawet nowoczesnego. Ponadto jest chętnie wysiewana w miastach. Z praktycznego punktu widzenia łąkę kwietną warto posiać tam, gdzie dla trawnika warunki są zbyt trudne. Mieszanka z Iławy – Łąka kwietna daje dużą elastyczność aranżacji. Można posiać ją w wyeksponowanym miejscu w ogrodzie lub zazielenić teren niezagospodarowany. Wszędzie wygląda dobrze!

Łąka kwietna – skład gatunkowy

W składzie łąki kwietnej dominują dwie popularne trawy – kostrzewa czerwona (53%) i życica trwała (41%). Jako domieszkę zastosowano silnie krzewiącą się wiechlinę łąkową (4%). Oczywiście nie mogło zabraknąć tego, co tygryski lubią najbardziej – pięknych, dzikich kwiatów (2%). Łąka kwietna jest atrakcyjna od wiosny do jesieni. 1kg nasion wystarcza na obsianie 50m2 terenu.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk