Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Koniczyna perska

Koniczyna perska, zwana również skręconą, jest wartościową rośliną pastewną. Pochodząca z terenów dzisiejszego Iranu i Afganistanu koniczyna perska należy do roślin motylkowych drobnonasiennych. Różni się od podstawowych gatunków uprawnych z tej grupy zarówno cechami biologicznymi, jak i użytkowymi. 
Koniczyna perska jest ceniona jako roślina pastewna, ponieważ zawiera dużo białka i cennych wartości odżywczych, przy małej ilości suchej masy i niskiej zawartości surowego włókna.

Najlepiej rośnie na lekkich i świeżych glebach. Jest to roślina pochodząca ze strefy klimatu śródziemnomorskiego, dlatego też ma spore wymagania dotyczące wilgotności, temperatury i nasłonecznienia. Ze względu na to, że płytko się zakorzenia, dużym zagrożeniem jest dla niej susza. Zaletą koniczyny perskiej jest intensywny wzrost i rozmnażanie. Podczas jednego sezonu można zebrać do 4 pokosów koniczyny.


Specyfikacja
Norma wysiewu na 1 ha
10 kg
Opakowanie
0,5 kg (worek foliowy), 1 kg (worek foliowy)
od 
2808
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk