Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Koniczyna łąkowa EKO

Koniczyna łąkowa, zwana również koniczyną czerwoną, zaliczana jest do gatunków dwuletnich. Obok lucerny i koniczyny białej jest uważana za jeden z najważniejszych gatunków w produkcji pasz w Polsce.

Koniczynę łąkową, podobnie jak inne rośliny motylkowate drobnonasienne uprawia się w siewie czystym. Zwykle umieszcza się ją w płodostanie po trzech latach od nawożenia obornikiem.


Specyfikacja
Norma wysiewu na 1 ha
12 - 18 kg
Opakowanie
25 kg (worek papierowy)
Brak produktu na magazynie

Koniczyna łąkowa zawiera dużo białka, witamin oraz składników mineralnych. Dzięki temu jest ona niezwykle cenna dla zwierząt hodowlanych, przede wszystkim bydła, owiec i koni. Jej uprawa ma także korzystny wpływ na strukturę gleby, gdyż jej system korzeniowy jest silnie rozwinięty i sięga głęboko w ziemię. W efekcie poprawia przewodnictwo wodne i powietrzne gleby, co sprzyja wzrostowi innych roślin uprawnych.

Uprawa koniczyny

W Polsce uprawa koniczyny łąkowej ma długą tradycję, a jej znaczenie dla rolnictwa jest nie do przecenienia. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa uprawa ekologiczna tej rośliny. Oznacza to, że stosuje się naturalne metody ochrony przed szkodnikami i chorobami oraz ogranicza się stosowanie nawozów sztucznych. Koniczyna łąkowa EKO jest w pełni zgodna z zasadami rolnictwa ekologicznego, co przekłada się na wysoką jakość pasz dla zwierząt hodowlanych. Dzięki temu rolnicy mogą liczyć na lepsze zdrowie swoich zwierząt oraz wyższą jakość produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mleko, mięso czy wełna.

O czym należy pamiętać podczas uprawy koniczyny?

Uprawa koniczyny łąkowej EKO wymaga jednak nieco większego nakładu pracy i uwagi ze strony rolnika. Należy dbać o właściwe przygotowanie gleby, tak aby zapewnić optymalne warunki do wzrostu tej rośliny. Ważne jest również regularne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak koszenie, nawadnianie czy kontrola szkodników i chorób. Mimo tych trudności uprawa koniczyny łąkowej EKO jest opłacalna zarówno z ekonomicznego, jak i ekologicznego punktu widzenia. Daje ona bowiem możliwość uzyskania wysokojakościowych pasz, przyczyniających się do poprawy kondycji zwierząt hodowlanych, a także pozytywnie wpływających na środowisko naturalne.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk