Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Koniczyna białoróżowa

Gatunek koniczyny pospolicie występujący także w Polsce. Osiąga około 60 cm wysokości, liście odwrotnie jajowate oraz ząbkowane na brzegach. Charakteryzuje się białymi kwiatami, z czasem różowiejącymi, zebranymi w główkowate kwiatostany, osadzone na długich szypułkach.
Kwitnie od maja do września. System korzeniowy płytki, stąd też preferowanie przez roślinę stanowisk nie narażonych na suszę.
Można ją spotkać w zaroślach na słonecznych stanowiskach, na pastwiskach, polnych drogach itp. Ze względu na dużą zawartość białka, gatunek mający znaczenie również jako roślina pastewna. Preferuje gleby żyzne i wilgotne.


Specyfikacja
Norma wysiewu na 1 ha
10 - 14 kg
Opakowanie
0,5 kg (worek foliowy), 1 kg (worek foliowy)
od 
3888
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk