Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Rolimpex

Karmnik Słomiany daszek

Karmnik Słomiany daszek pomaga ptakom znieść trudy zimy, a przy tym umożliwia ich obserwację. Konstrukcja jest praktyczna, co wpływa m.in. bezpieczeństwo zwierząt. Z karmnika chętnie korzystają różnorodne gatunki – od barwnych sikorek i gili po „szaro-bure”, ale nie mniej piękne wróblowate. Regularne zimowe dokarmianie sprawia, że liczba „przylatujących” systematycznie zwiększa się. Karmnik dla ptaków Słomiany daszek nawiązuje do rustykalnego stylu. Można zainstalować go w ogrodzie oraz na balkonie.


Specyfikacja
Materiał
Drewno sosnowe, Słoma
Waga
1 kg
Wymiary
22x18x18
Producent
od 
2990

Karmnik dla ptaków drewniany

Karmnik dla ptaków jest wykonany z surowego, sosnowego drewna. Wygląda naturalnie, a przy tym jest przyjazny dla zwierząt. Jedynie dach zbudowany jest z drewna oraz słomy, co nadaje konstrukcji rustykalnego charakteru. Karmnik jest funkcjonalny, a jednocześnie piękny. To osobliwa dekoracja ogrodu i balkonu. Konstrukcja ma wymiary 22x18x18cm. Jest łatwa do konserwacji i czyszczenia. Spadowy dach chroni pokarm przed zamoczeniem i zaśnieżeniem. Listewki ochronne przy podłodze ograniczają straty na skutek wywiewania przez wiatr czy grzebania przez ptaki.

Karmnik dla ptaków Słomiany daszek

Karmnik dla ptaków Słomiany daszek można zainstalować na słupku w ogrodzie, zawiesić na haku na balkonie lub w innym miejscu. Montaż jest bardzo łatwy.  W karmniku, poza różnorodnym pokarmem, znajdzie się także miejsce na poidełko.

Karmniki dla ptaków i dokarmianie – co warto wiedzieć:

  • Karmnik Słomiany daszek zaleca się systematycznie czyścić, usuwając odchody ptaków i zepsuty czy niedojedzony pokarm. To zapewnia lepszą zdrowotność stołujących się zwierząt.
  • Równie ważna jest regularna wymiana wody na świeżą. Warto robić to nawet codziennie, zwłaszcza w okresie mrozów. Im częściej, tym lepiej. W taką pogodę ptaki często mają większy problem z ugaszeniem pragnienia aniżeli głodem.
  • Karmnik w ogrodzie powinno się montować przynajmniej na wys. 150-200cm. Optymalne jest miejsce zaciszne, ale nie znajdujące się bezpośrednio przy koronach drzew (idealna kryjówka dla drapieżników).
  • Kluczowa dla ptaków jest systematyczność. Gdy rozpocznie się dokarmianie, trzeba kontynuować je aż do wiosny.

Słomiany daszek pomimo nawiązania do klimatu rustykalnego, wiejskiego, w rzeczywistości pasuje do różnorodnych stylów. Nie ma ograniczeń pod tym względem.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk